Witam na: www.kung-fu-tychy-wyry.pl !
TRENINGI: grupa młodsza(17.00-18.00), starsza(18.00-20.00) -> środa i piątek - Wyry, poniedziałek i czwartek - Tychy

Historia


  Twórcą stylu Chan Shaolin Si, Dju-Su  jest Sifu Tse- Profesor Doktor medycyny (tradycyjnej chińskiej medycyny), Doktor filozofii. Urodził się 28.08.1928r w Ulan Buhar w Mongolii jako książę Ganjuuryn Dschero Khan( oryginalne mongolskie imię).Imię chińskie Chen Tao Tse, imię holenderskie Gerald Karel Meijers- potocznie nazywany Sifu Tse lub Sifu Meijers.
     Pochodzi ze szlacheckiego rodu, z którego wywodził się legendarny Dschingis Khan. W 1991r otrzymał potwierdzenie szlachectwa od Rządu Mongolii.
 
Od młodości uczył się w różnych klasztorach i studiował chińskie sztuki wojenne, m.in. w klasztorze Shaolin ćwiczeń Qi Gong u mnicha Tao Tse. W świątyni Hsi Lin studiował chińską medycynę tradycyjną i klasykę.  
    W klasztorze Hiap Thien Kiong studiował sztuki walki Chan Su i Wu Tang. W młodości został adoptowany przez holenderskiego generała Corneliusa Meijersa i wraz z nim mieszkał w jego garnizonie. W swoim czasie studiował  m. in. Goju Ryu i Kyokushinkai. Podczas wojny w Korei uczył się Pochi i TaekKwonDo. Jego nauczycielami byli m.in. Gogen Kot  Yamaguchi 10 DAN Goju-Ryu Karate i Doshin So, założyciel jednego z japońskich stylów Shorinji Kempo.
     W latach 50-tych weterani z Indochin, Sifu Tse i mistrz Kun Tao Carl Faulhaber przybyli do Holandii gdzie założyli Shaolin Kempo. Sifu Tse rozwinął z czasem swoje Shaolin Kempo do kilku nowych stylów takich jak: Chan Shaolin Si , Kong Soo Tao.
 
   
    Adepci w szkole ucza się wszechstronnych walk w stójce, w parterze, technik COMBAT ,z elementami Ju-jitsu, oraz technik z użyciem kija długiego, krótkich kijów (kali) , tonfy, nunczako.
     Kładziemy szczególny nacisk na ćwiczenia ogólnorozwojowe, dynamikę , gibkość , zwinność.
Główną zasadą naszej szkoły nie jest umiejętność bicia, lecz dogłębne poznanie samego siebie.  Kung-Fu jest niczym innym jak pokonywaniem własnych słabości, kształtowaniem silnej woli, charakteru i postawy godnej adepta sztuk walki.


     Przez wiele lat ćwiczeń każdy z adeptów szkoły tworzy swój niepowtarzalny styl walki, biorący się z faktu idnywidualnych predyspozycji fizycznych i psychicznych.
Design by sssebusss   |    Code by sssebusss   |    Wszelkie prawa zabronione!   |    All right reserved!